5.3.2 Looduse ja keskkonna suuna tunnijaotusplaan

Looduse ja keskkonna õppesuuna valinud õpilastele teeb kool lisaks kohustuslike ainete kursustele (kokku 73 kursust, sh lai matemaatika 14 kursust) kohustuslikuks suuna valikkursustena (SK) peamiselt loodusvaldkonna ainete valikkursused „Rakendusbioloogia”, „Geoinfosüsteemid“,  keemia süvendatud õppe toetamiseks „Keemiliste protsesside seaduspärasused“, „Elementide keemia”, „Elu keemia“ ning kooli valikkursus „ Keemia praktikum“.

Kool on teinud suuna kohustuslikuks kursuseks kooli valikkursuse „Uurimistöö“.

Kokku moodustab suuna kohustuslike valikkursuste maht 14 kursust.

Lisaks kohustuslikele valikkursustele pakub kool õpilasele 11 valikkursust (SV) ja vabalt valida kursusi (VV) gümnaasiumis õppemahu täitmiseks 21 kursuse seast.

Õpilase valikus (SV) on matemaatika valikkursus „Joonestamine“, keemia kooli valikkursused „Keskkonnakeemia“, Orgaaniline keemia“, „Praktiline keemia“ ja „Keemia praktikum“, mis viiakse läbi koostöös TTÜ Virumaa Kolledziga, interdistsiplaarne valikkursus „Loodusteadused, tehnoloogia ja ühiskond”, füüsika õppe süvendamise eesmärgil „Füüsika ja tehnika”.

Õpilase valikus (SV) pakub kool valikkursusi „Uurimistöö alused“, majanduse ja ettevõtluse valikkursuse „Majandusõpetus“, ühiskonnaõpetuse valikkursuse „Inimene ja õigus“.

Õpilasele valikuks (VV) pakub kool täiendavalt valikkursusi kokku 21 kursuse seast. Kool kavandab õpilastele piisava hulga valikkursusi, et õpilane saaks teha enda huvidele ja vajadustele vastava õppekava:

  • Inimeseõpetuse valikkursus „Psühholoogia“,
  • Valikkursus „Arvuti kasutamine uurimistöös“,
  • kooli valikkursusena kaks kursust „Informaatika“,
  • riigikaitse kahte valikkursust „Riigikaitse” ja „Praktiline õpe välilaagris”,
  • „Karjääriõpetus“.
  • usundiõpetuse kaks  kursust „Inimene ja religioon” ja „Eesti usuline maastik”,
  • Õpilasele vabalt valida (VV) on kaks loodusvaldkonna valikkursust kooli valikkursusena „Ökoloogia ja keskkonnakaitse“. Kursused toimuvad koostöös TTÜ Viruma Kolledziga.
  • Kool pakub kooli (VV) valikkursusena lisaks riikliku õppekava ainete valikkursustele eesti keele ja inglise keele õppe süvendamiseks ka vastavate keelte valikkursusi. Võõrkeelte õpe toimub tasemerühmades nii B1 kui B2 taseme kursustena.

Kokku peab õpilane gümnaasiumi vältel läbima vastavalt kooli õppekavale vähemalt 106 kursust.

Vabalt valida antud valikkursuste (VV) õpe korraldatakse üldjuhul vähemalt 12 soovija olemasolul. Valikkursustele registreerimine toimub eelneva õppeaasta kevadel, va 10. klass.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s